Звіт до Всеукраїнського тижня права
Звіт до Всеукраїнського тижня права
10.12.2021р.
Одним із завдань сучасної правової освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроках правознавства просто неможливо, але в закладі щорічно проводиться Всеукраїнський тиждень права, який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.
Цього року Всеукраїнський тиждень права розпочався 6 грудня з перегляду учнями 6 класу разом з класним керівником Чебан П.М. фільму, презентації «Конвенція про права дитини».
7 грудня з учнями 1 класу класний керівник Доаге Р.М. провела казково-правову вікторину «Права казкових героїв». Метою заходу було звернути увагу учнів на проблему порушення прав на прикладі казкових героїв. Розширити уявлення учнів про положення дитини у минулому. Формувати почуття правосвідомості та розвиток поваги до прав інших.
Цього ж дня учні 9 класу разом з класним керівником Касса Н.М. на виховній годині «Вмій захистити свої права» повторили права та обов’язки відповідно до віку дитини та обговорювали, як захистити свої права.
Також 7 грудня в рамках Всеукраїнського тижня права, напередодні Міжнародного дня прав людини, з метою розширення знань учнів у правознавчій галузі, вчителем правознавства Хаджи А.М. було проведено правознавчу гру «Знай, шануй права людини!» з учнями 7-9 класів. Під час заходу учні мали змогу проявити свої знання в галузі прав людини. В процесі виконання різноманітних активностей учні збирали бали-монети, гравці продемонстрували вміння працювати з Конституцією України, показали неабияку обізнаність у класифікації прав під час виконання інтерактивної вправи «Швидкий знавець», задіяли інтуїтивну діяльність під час активності «Хто я?». Захід сприяв формуванню в учнів соціальної, громадянської та інформаційно-цифрової компетентності. Але безперечним показником успішності був піднесений настрій всіх учасників та гостей.
8 грудня класний керівник Пінчук І.М. провела зі своїм 3 класом виховний захід «Мандрівка в країну Права». Учні знайомилися з правами людини, розповідали, які вони знають права дітей, обговорювали ситуації з казок, де, на їх думку, порушуються права казкових героїв і визначали, які саме права порушені.
9 грудня з учнями 2 та 4 класів класні керівники Терзі І.В. та Петрова О.В. провели виховні години «Великі права маленької дитини» та «Знай свої права, дитино!». Під час спілкування діти ознайомилися з основними статтями конвенції про права дитини, а також говорили про те, що права нерозривно пов'язані з обов'язками, і що ми всі повинні робити такі вчинки, щоб не зашкодити собі, родині та оточуючим.
У цей же день заступником директора з НВР Чебан О.Д. була проведена українознавча гра «Неймовірна круговерть. Конституція України». Учні 6 класу (команда «Правознавці») змагались з учнями 8 класу (команда «Знавці Конституції»). Ця настільна гра складалася з трьох турів. У першому та третьому турах перемогли «Знавці Конституції», у другому – «Правознавці». За підсумками гри перемогла з невеликим відривом команда 8 класу. Переможці отримали грамоту за участь у грі, а переможені – подяку. Учні показали свої знання про права дітей, про Конституцію України. Метою гри було формування правових знань дітей, виховання громадянських рис і переконань, дотримання законів України; розвивати вміння висловлювати власні погляди і думки з різних питань, прищеплювати інтерес до змагання; виховувати почуття гідності, чуйності, доброти, любов до людей і природи.
10 грудня, в Міжнародний день прав людини, класні керівники Хаджі Н.І. та Терзі О.К. провели зі своїми 5 та 7 класами виховні години «Наші права - щасливе дитинство», «Знай права, виконуй обов'язки». Вони були спрямовані на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій.
Цього ж дня класний керівник Лєфтєр О.П. влаштувала засідання круглого столу «Світ моїх прав» зі своїми одинадцятикласниками. Під час заходу наголошувалося, що основна мета держави – навчити людей, які в ній проживають, не тільки користуватися правами, але і дотримуватися правової поведінки у відносинах з іншими людьми, установами і так далі. І якщо дотримання правових норм буде здійснюватися на ранніх етапах, то менше буде допускатися правопорушень. Основна ж спрямованість держави – охорона прав людини, їх захист та неприпустимість порушень з боку інших осіб.
Усі знання, які учні отримали завдяки проведеним заходам стануть дуже потрібними в дорослому житті.